Jantar z mojej wyobraźni.

Jantar z mojej wyobraźni.

środa, 27 sierpnia 2014

Anna Dworczyńska - Diety nie działają! Zmiana nawyków żywieniowych Tak. - recenzja

Tytuł: "Diety nie działają! Zmiana nawyków żywieniowych TAK!"

Autor:Anna Dworaczyńska

Wydawnictwo:Warszawska Firma Wydawnicza
Ilość stron:69
ISBN:978-83-8011-640-5
Data wydania:2014
"Diety nie działają! Zmiana nawyków żywieniowych TAK!" - to tytuł i  motyw przewodni książki Anny Dworaczyńskiej, pierwszej w Polsce dietetyczki – specjalistki od zmian nawyków żywieniowych.
Anna Dworczyńska dietetyk i specjalistka od zmian żywieniowych przedstawia czytelnikom swoją własną historię i motywację, która doprowadziła ją do decyzji o podjęciu zmiany trybu swojego życia.
Anna Dworaczyńska wyjaśnia czytelnikom, co doprowadziło ją do decyzji o podjęciu wyzwania, aby zmienić swoje życie oraz podpowiada, co zrobić, aby już nigdy nie być na diecie. Uświadamia, dlaczego nie warto poświęcać na niedziałające diety swojego czasu i zdrowia. Nie jest możliwe utrzymanie zdrowia i szczupłej sylwetki, dopóki nie zrozumiemy, w jaki sposób to, co jemy, wpływa na nasz organizm. Ogólnie trzeba zaprzyjaźnić się z tematem : Wiem co jem. Włączyć samoświadomość i kontrolować pochłaniane przez nas produkty. Musi być to przede wszystkim żywność nie przetworzona. Autorka przytacza historię swojej decyzji, dzięki której udało jej się w ciągu 10 lat schudnąć 25 kilogramów.  Dzięki temu  cieszy się zdrowiem, kondycją i szczupłą sylwetką. Nowy styl życia i zdrowe odżywianie sukcesywnie wdrażane przez dwa lata pozwoliły jej na realizację wielu marzeń na polu zawodowym, jak i prywatnym. Swoją pasją zajmuje się zawodowo i pomaga pacjentom w osiągnięciu tego, co jej udało się kilka lat wcześniej.
Anna Dworczyńska jest idealnym przykładem na to jak można i , że można samemu osiągnąć sukces na tym polu. Pokazuje nam drogę do sukcesu: czyli szczupłego, jędrnego ciała, zdrowia i dobrej kondycji. Nawyki żywieniowe wpływają przede wszystkim na zdrowe  i dłuższe życie pozbawione chorób tzw. cywilizacyjnych oraz powodują, że robimy się szczuplejsi i nie musimy ciągle liczyć kalorii i pilnować wagi. Należy jeść mądrze a nie traktować naszego żołądka jak worek na wszystko co nam wpadnie w oko. Autorka podkreśla też jak bardzo duży wpływ ma na nasze życie stres, ale o tym wszyscy doskonale wiemy. Podpowiada jak żyć bez stresu i dzięki temu zdrowo. Wyjaśnia nam także zagadkę dlaczego nie działają na nas wszystkich diety w jednakowy sposób i skąd bierze się efekt jo-jo. Będziecie zaskoczeni.
Dla mnie jest to swego rodzaju przewodnik duchowy przez trudne meandry współczesnego żywienia i stylu życia w obecnej cywilizacji i osiągnięcia stanu szczęścia i szczupłej, zdrowej sylwetki.

Brak komentarzy: