Jantar z mojej wyobraźni.

Jantar z mojej wyobraźni.

poniedziałek, 2 czerwca 2014

Recenzja powieści" Obca " Diana Gabaldon

Recenzja książki Obca
tytuł; "Obca"
autor Diana Gabaldon
wydawnictwo Świat Książki
rok wydania:2009
liczna stron: 366 + 350
oprawa: twarda
wydanie dwutomowe


"Obca" jest pierwszą historyczną książką, po którą sięgnęłam w moim już dość długim czytelniczym życiu. Powieść składa się z 7 dwutomowych części i przyznaję szczerze, że uwielbiając takie długie sagi, w których zatapiamy się na wiele miesięcy, był to jeden z głównych powodów do jej przeczytania. Powieść łączy w sobie jednak wątki magiczne z historycznymi. To również przyciągnęło moją magiczno-fantastyczną duszę.Mamy tu też powroty do przyszłości, gdzie próbujemy rozwiązać zagadkę tajemniczych podroży w czasie.Główną bohaterkę Claire Randall - lekarza polowego - poznajemy w 1945 roku, podczas spaceru po lesie z dawno niewidzianym mężem Frankiem. W czasie spaceru natrafiają na magiczny kamienny krąg, który przenosi Claire ponad 200 lat w przeszłość. Dziewczyna trafia w sam środek intryg i zawirowań właścicieli ziemskich dawnej Szkocji. Tu spotyka ją nieoczekiwana miłość do gburowatego szkota wyjętego spod prawa, ale na ich szczęściu stanie wszystko co tylko możliwe, łącznie, a może głownie w postaci sobowtóra jej ukochanego męża z przyszłości, który jednak diametralnie rożni się od pierwowzoru, który znała Claire.
Książka jest pełna zwrotów akcji i wartkiego tempa i mimo swych pokaźnych rozmiarów czyta się ją bardzo szybko, zatapiając się w nieznanej nam przeszłości osiemnastowiecznej Szkocji. Bez nadziei powrotu do rzeczywistego świata, dziewczyna próbuje przystosować się do panujących wokół niej warunków. Problem pojawia się, gdy na swojej drodze napotyka wielką namiętną miłość. Musi zdecydować czy szukać drogi powrotnej czy dać się ponieść dzikiemu uczuciu.

Książka miała pierwsze wydanie w wersji jednotomowej w miękkiej okładce, ale czytanie jej w tej formie był troszkę kłopotliwe. Zarówno w pierwszym jak i drugim wydaniu rozeszła się w 18 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Jest to fascynująca zabawna momentami powieść, gdzie intryga przetykana jest seksem i romantyczną miłością.
Swobodny język, malowniczo prowadzący czytelnika przez szkockie ostępy pozwala swobodnie przenieść się w czasy dawnej Szkocji.
Musicie to przeczytać.
Po przeczytaniu następnych tomów spróbuje namówić was na ciąg dalszy.
Dżoana.

Brak komentarzy: