Jantar z mojej wyobraźni.

Jantar z mojej wyobraźni.

czwartek, 22 maja 2014

Piotrkowianki piszą książki. Przeczytaj historię nieziemskiej miłości

Piotrkowianki piszą książki. Przeczytaj historię nieziemskiej miłości

Piotrkowianki piszą książki. Tym razem przedstawiamy Joannę Terkę, która zadebiutowała powieścią "Jantar i Słońce".
  • Piotrkowianki piszą książki
 1/3 
Dariusz Śmigielski
Z Joanną Terką będzie można spotkać się w Miejskiej Bibliotece Publicznej już 21 maja
Jantar jest agentką z planety Kromeria, która przez swoich mocodawców zostaje wysłana na Ziemię z poważną misją. Ma zlikwidować naukowca o imieniu Marcus, który przyczynia się do wydobycia bardzo niebezpiecznej substancji, stanowiącej zagrożenie dla życia mieszkańców planety. Gdy dochodzi do spotkania, oboje zakochują się w sobie, ale kobieta nie zdradza mu, kim jest w rzeczywistości.Tak zaczyna się debiutancka powieść Joanny Terki pt. "Jantar i Słońce'.

Czytaj także Piotrkowianka napisała kryminał

Piotrkowianka książkę promowała pod koniec marca. Powieść powstała w zaledwie trzy tygodnie. - Przyznaję, że siedziałam nad nią całe dnie, ale nic nie robiłam na siłę. Po prostu, gdy przychodził mi do głowy ciekawy pomysł, od razu go zapisywałam - mówi pani Joanna, która na co dzień jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 16. - Jest to historia miłości Ziemianina i kobiety z innej planety przedstawiona w retrospekcji. Na początku planowałam, że będzie to typowe romansidło, ale z czasem trochę zmieniłam koncepcję. Dzięki temu książki nie da się zaklasyfikować jednoznacznie do określonego gatunku. Jest to połączenie powieści obyczajowej, romansu i akcji. Niektórzy znajomi porównują ją nawet do powieści szpiegowskich w stylu James'a Bonda - dodaje autorka.

W powieści obie planety (Ziemia i Kromeria) są ze sobą powiązane w tajemniczy sposób.
Wszystkie złe rzeczy, które dzieją się na jednej, powodują te same skutki na drugiej, m.in. wojny i kataklizmy. Główna bohaterka po przybyciu na Ziemię nie tylko nie wykonuje rozkazu, ale także wiąże się ze swoją potencjalną ofiarą i ma z nim dziecko. Za złamanie zasad czekają ją poważne konsekwencje. W książce dużo się dzieje, a główni bohaterowie często podróżują po świecie.

Skąd piotrkowianka czerpała inspiracje? - Cóż, piszę odkąd pamiętam. Tyle, że wcześniej były to bajki i opowieści romantyczne, teraz postanowiłam spróbować swoich sił w powieści - mówi Joanna Terka. - Zbierałam przez lata wszystkie pomysły, które rodziły się w mojej głowie - dodaje.

Powieść powstała już w 2007 roku, ale ze względu na niewywiązanie się z umowy wydawnictwa nie doczekała się promocji. Książka, która niespełna miesiąc temu trafiła na półki księgarń, jest już drugim, ale przy tym rozszerzonym wydaniem. Pani Joanna napisała też kolejną część, która nosi roboczy tytuł "Jantar raz jeszcze". Promocja zapowiedziana jest na jesień.

Więcej na temat

Brak komentarzy: